História Loomisu

Korene Loomisu siahajú do Ameriky do doby zlatej horúčky a sú neodmysliteľne spojené so založením spoločnosti Wells Fargo & Co v Kalifornii v roku 1852. V roku 1905 založil Lee Loomis obchodnú spoločnosť s názvom Cleary Clark, ktorá zabezpečovala prepravy cenín a ďaľšie bezpečnostné služby a ktorá postupne rástla. Práve táto spoločnosť prvýkrát na svete v danej dobe realizovala transport cenín v obrnenom automobile.

Lee_Loomis-220x273

Pán Lee Loomis

queen4-220x311

Anglická kráľovná pri vozidle prepravujúcom ceniny

V rámci Eúropy začiatky dnešného Loomisu siahajú do Švédska do roku 1934, kedy Erik Philip-Sorensen založil bezpečnostnú spoločnosť Helsingborgs Nattvakt. Spoločnosť sa rýchlo rozrástla vďaka akvizíciám ďalších bezpečnostných spoločností, z ktorých vznikla v roku 1972 spojená spoločnosť Securitas.

vyvoj Securitas

Securitas

Securitas v roku 1980 zahájil masívne akvizície spoločností nachádzajúcich sa v Europe a v roku 1999 vstúpil do USA. V roku 2011 Securitas kúpil spoločnosti Loomis a Fargo & Co. V roku 2006 Securitas vyčlenil samostatnú divíziu spracovania  hotovosti, ktorú nazval Loomis. Od roku 2008 Loomis pôsobí ako samostatná spoločnosť zaoberajúca sa managing cash in society. Loomis expanduje do ďalších  štátov Európy a Ameriky. Posledná akvizícia probehla 2.apríla 2012, kedy Loomis kúpil spoločnosť Vigencia v Argentine a tým vstúpil do Latinskej Ameriky.

Test_startpage_topimage_loomisuk

Rok 2008 – rok vstupu Loomisu na Slovensko

Loomis Slovensko, s.r.o., sa etabloval na slovenskom trhu ako  podnikateľská „dcéra“ švédskeho Loomis AB, ktorého akcie sú kótované v NASDAQ OMX Nordic Exchange v Štokholme. Na Slovensku bola firma  založená v decembri 2008 a Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave jej udelilo dňa 18.02.2009  Licenciu na prevádzkovanie strážnej služby.

4.december 2013 – ďalším významným dátumom v živote spoločnosti na Slovensku. V daný deň bola akvizíciou Loomis AB získaná spoločnosť G4S Cash Solutions (SK), a.s., ktorá ako nástupca Group 4 Securitas poskytuje služby prevozov hotovosti na Slovensku už od roku 1991. G4S Cash Solutions (SK), a.s. sa krátko po akvizícii premenovala na Loomis SK, a.s.

group 4 securitas

V máji 2014 sa obe spoločnosti Loomis zlúčili a pokračovateľom činnosti sa stala spoločnosť Loomis SK, a s.

Naše pôsobenie na slovenskom trhu nechápeme len ako akt poskytovania bezpečnostných služieb, ale aj ako akt špecifickej služby založenej na princípe partnerského vzťahu, ktorý má nie len zaisťovať štandardy kladené na technické či režimové zabezpečenie, ale ktorý má a musí prinášať aj inovácie do komplexu bezpečnosti. Dlhodobo napomáhať, systémovo riadiť riziká a znižovať finančné straty či pravdepodobnosť týchto strát.

Poslaním spoločnosti je držať sa na predných miestach medzi poskytovateľmi bezpečnostných služieb a klientom ponúkať produkty v najvyššej kvalite. Medzi základné hodnoty firmy patrí rýchlosť, kvalita, inovácia a princípy partnerstva.

Naša spoločnosť je plne pripravená byť pre Vás do budúcnosti spoľahlivým partnerom pri riešení existujúcich aj nových úloh v oblasti komerčnej bezpečnosti. Jej filozofiou pre poskytovanie služieb je rozumieť očakávaniam klientov a dodať riešenia, ktoré vychádzajú zo spoločného rokovania, resp. ich požiadaviek a možnosti dodávateľa.

logo