V Morbihane robí bankomat v bare vylepšenia

Bankomaty v tabakovom bare budú rozmiestnené po celom Francúzsku. Úplne prvý bol práve nainštalovaný v Morbihane: zákazníci a obyvatelia sú potešení.

„Konečne! Už nepotrebujeme prekračovať hranice kvôli zabezpečeniu hotovosti! Pre obyvateľov a obchodníkov mesta Péaule (Morbihan) je to malá revolúcia. Za účelom revitalizácie miest a izolovaných vidieckych komunít sa Národná konfederácia tabakových výrobkov a spoločnosť Loomis spoločne rozhodli pre inovatívnu zmluvu. V priebehu počiatočného šesťmesačného experimentu bude približne dvadsať barov a trafík vo vidieckych oblastiach po celom Francúzsku vybavených bankomatom.

„Bola to nutnosť“

A prvý, kto bude vybavený, nie je nikto iný než Péaule (2 800 obyvateľov), ktoré je roky bez bankomatu kvôli príliš vysokým prevádzkovým nákladom. „Ihneď som súhlasil s tým, že podstúpim tento experiment,“ hovorí Philippe Allirand, majiteľ Chouchen, jediného tabakového baru v Péaule, ktorý prevzal v roku 2019. Od doby, kedy bol stroj nainštalovaný, chodia zvedaví štamgasti a prechádzajúci ľudia jeden za druhým.

„Bola to nutnosť,“ hovorí jeho majiteľ. „Tu sme na vidieku. Akonáhle chcete niečo urobiť, musíte si vziať auto. Chcete vybrať hotovosť, musíte ísť do Questembert, La Roche-Bernard alebo Muzillac … Pre starších ľudí a dokonca aj pre pracujúcich to nie je vždy ľahké … A pre malé obchody v okolí tiež! “ Obchodníci sú z takejto iniciatívy potešení, dodáva starosta Jean-François Bréger. Rovnako ako ostatní hráči na trhu.

Pre šéfa Chouchen, Philippe Alliranda, z toho našťastie žiadne dodatočné náklady po inštalácii bankomatu nevznikajú. Správu a údržbu zaisťuje Loomis. „Uvidíme po šiestich mesiacoch testovania, ale skutočne si myslím, že tu bankomat ešte chvíľu zostane!